Zaproszenie na II Kongres Współpracy Lokalnej

Category : Bez kategorii · by Maj 27th, 2014

II Kongres Współpracy Lokalnej

Jakość, Współpraca, Innowacje

Ustka, 12-13 czerwca 2014 r.

 

Kongres Współpracy Lokalnej w Ustce to kolejne spotkanie przedstawicieli i przedstawicielek dwóch sektorów, poświęcone zagadnieniom zlecania zadań. Nowa jakość we wzajemnych relacjach administracji publicznej i organizacji pozarządowych to główne założenia Modelu Kontraktowania Usług Społecznych, wokół którego zbudowany jest tegoroczny program kongresu. W trakcie dwóch dni odbędzie się szereg paneli dyskusyjnych, konferencji i warsztatów.

 

W ramach projektu PI „Od partnerstwa do kooperacji”, 17 Jednostek Samorządu Terytorialnego w kraju, testuje innowacyjny Model Kontraktowania Usług Społecznych. Ze względu na to jak istotne w Modelu jest partnerstwo i zaangażowanie, jest on jednym z najnowocześniejszych stylów współpracy stosowanych obecnie w dojrzałych demokracjach i niewątpliwie pierwszym tak kompleksowym w Polsce.

 

W tym roku na Kongresie:

II Kongres Współpracy Lokalnej w Ustce objęty jest honorowym patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Związku Miast Polskich oraz Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych Splot. Podczas sesji plenarnej podzielonej na dwa panele: ustrojowy i pozarządowy, poruszone zostaną tematy zlecania zadań, ich jakości i rozliczania w kontekście nowelizacji prawa oraz efektywności ekonomicznej i społecznej. Odbędzie się również szereg paneli dyskusyjnych i warsztatów dotyczących m.in. poszczególnych typów zlecania zadań proponowanych w Modelu oraz obszarów, których dotyczą. Opracowane zostaną również wnioski dotyczące niezbędnych zmian w sposobie kontraktowania zadań.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Pismo Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA oraz portal www.ngo.pl

 

Więcej na temat kongresu i projektu PI „Od partnerstwa do kooperacji” realizowanego przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku w partnerstwie z Gminą Miasto Ustka oraz Uniwersytetem Warszawskim znajduje się na stronie www.zlecaniezadan.pl Projekt PI „Od partnerstwa do kooperacji” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

 

Poniżej znajduje się ramowy program oraz formularz zgłoszeniowy !! 

Serdecznie zapraszamy !

 

Do pobrania:

formularz kongres

Ramowy program II KWL

SHARE :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *