INKUBOWANIE NOWYCH NGO/PES

Category : Bez kategorii · by kwi 26th, 2022

Kwidzyński Klub Kolarski rośnie w siłę i rozwija pasję kolarstwa wśród kwidzyńskiej (i nie tylko) młodzieży, a my rośniemy razem z nimi. Wspierając ich i inne grupy nieformalne, jako COP Nadwiślański m.in. w formule „Inkubacji Organizacji Pozarządowych” Co to za wsparcie i jak działa wyjaśnia prezes fundacji Piotr Stec.

Jest to tzw. „Proces Inkubacji Organizacji Pozarządowej”, czyli nieformalna grupa przychodzi pod prawne skrzydła Fundacji Mapa Obywatelska, udzielamy im osobowości prawnej, dajemy im oddzielne konto bankowe, wydzielamy jako jednostkę wewnętrzną naszej fundacji.

Przygotowujemy tak naprawdę do tego, żeby osoby, które są w tej grupie nieformalnej, na tyle się wzmocniły, na tyle dostały wiedzy merytorycznej, by zobaczyły, jak należy prowadzić dokumentacje. Wiedziały, jak sobie poradzić z prowadzeniem własnej niezależnej organizacji pozarządowej. Następnie za rok, dwa, trzy lata, to zależy, ile ten proces inkubacji trwa, wodujemy ich, czyli zakładamy nową organizację pozarządową która staje się niezależną zupełnie od nas grupą.

Pomagamy też oczywiście w zakresie wsparcia księgowego i to jest taki pakiet wsparcia podmiotów inkubowanych u nas w Fundacji Mapa Obywatelska która prowadzi Centrum Organizacji Pozarządowych.

SHARE :