W drugiej połowie września w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie rozpoczęła się realizacja projektu „Mozaika, czyli szansa w różnorodności”. Pomysłodawczyniami przedsięwzięcia, wspieranymi przez Fundację „M.A.P.A. Obywatelska”, są: Anna Kaczmarek-Okońska, Katarzyna Widz, Róża Kubiak i Beata Ponczek.

To już drugie tego typu przedsięwzięcie, kiedy w pracowni ceramicznej w miłej atmosferze – o którą dba Pani Róża Kubiak – wspólnie wykonujemy pracę ceramiczną. Tym razem, przy fachowym wsparciu Pani Anny Kaczmarek-Okońskiej, tworzymy mozaikę. Grupa artystów realizujących projekt składa się z uczniów z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych oraz ich rodziców, a także osób wspierających szkołę w realizacji jej zadań. Podczas pracy zespołu jest mnóstwo zabawy i radości oraz okazji do nawiązania relacji między osobami z niepełnosprawnościami i pełnosprawnymi.

Wybór tematu kompozycji ceramicznej nie jest przypadkowy. Tworzenie mozaiki stwarza możliwość do rozmów na temat różnorodności ludzi – różnice są ważne i mają swoją rolę. W mozaice, tak jak w społeczności, każdy element jest inny i zarazem tak samo istotny do uzyskania dobrej całości.

Gotowa mozaika będzie zdobiła budynek naszej szkoły i stanie się pierwszą tego typu pracą artystyczną w naszym mieście.

Categories:

Tags:

Comments are closed

Kategorie
Archiwa