Dostępność w organizacji pozarządowej

Category : Bez kategorii · No Comments · by lis 20th, 2021

Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych zaprasza na dwa darmowe szkolenia on-line organizacje pozarządowe, działające w Województwie Pomorskim.

Szkolenia dotyczą obowiązku zapewnienia dostępności w organizacjach pozarządowych, który wszedł od września 2021r.

Więcej szczegółów znajdą Państwo w wydarzeniu na facebooku:

https://www.facebook.com/events/592286612064224/?ref=newsfeed

Dostępność w organizacjach pozarządowych – szkolenie

Category : Bez kategorii · No Comments · by lis 9th, 2021

Obowiązek zapewnienia dostępności od niedawna dotyka także organizacje pozarządowe, które wykonują zadania finansowane ze środków publicznych. Szczególnie obowiązane są organizacje, których budżet roczny w 50% tworzą środki publiczne oraz te, które prowadzą działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami, na rzecz osób w wieku emerytalnym oraz w obszarze ochrony i promocji zdrowia.

W środę 24 listopada, w godz. 17:00-20:00 w Fundacji M.A.P.A. Obywatelska (ul. Odrowskiego 10, 82-500 Kwidzyn) odbędzie się szkolenie dotyczące tej problematyki.

Podczas szkolenia w dostępny sposób poznasz podstawy prawne, ale przede wszystkim:
– dokonasz autooceny z wykorzystaniem list kontrolnych,
– opracujesz deklarację dostępności,
– stworzysz plan działania na rzecz poprawy i bieżącego zapewniania dostępności,
– nauczysz się podstaw tworzenia tekstów alternatywnych dla ilustracji,
– stworzysz audiodeskrypcję dla loga swojej organizacji.

Szkolenie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfuiY4WqYmYZOl_-vEhBobDbrr23d6Nvm0E83jlvA4IMAuoug/viewform

Szkolenie realizowane w ramach zadania „Pozarządowy survival- jak przetrwać (i się rozwijać) w pozarządowym świecie” – system wspierania 3 sektora w województwie pomorskim przez Pomorską Sieć COP” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Fundacji M.A.P.A. Obywatelska.

Trener:

dr Marcin Karwowski  – trener, coach, specjalista informacji, doktor nauk humanistycznych
w dziedzinie informatologii. Posiada kilka tysięcy godzin doświadczenia na sali szkoleniowej – pracuje głównie z trenerami, nauczycielami, pracownikami kultury, rodzicami i młodzieżą. Prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych, trenerskich, menedżerskich i osobistych. Uwielbia niesztampowe metody pracy, zarówno na sali szkoleniowej, jak i w biurze czy domu. Od ponad 10 lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi w zakresie dostępności narzędzi, materiałów i architektury dla osób ze specjalnymi potrzebami. Obecnie dyrektor instytucji kultury oraz koordynator kilkunastu projektów.

Ogłoszenie

Category : Bez kategorii · No Comments · by lis 8th, 2021