„Mozaika, czyli szansa w różnorodności”

Category : Bez kategorii · No Comments · by paź 27th, 2021

W drugiej połowie września w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie rozpoczęła się realizacja projektu „Mozaika, czyli szansa w różnorodności”. Pomysłodawczyniami przedsięwzięcia, wspieranymi przez Fundację „M.A.P.A. Obywatelska”, są: Anna Kaczmarek-Okońska, Katarzyna Widz, Róża Kubiak i Beata Ponczek.

To już drugie tego typu przedsięwzięcie, kiedy w pracowni ceramicznej w miłej atmosferze – o którą dba Pani Róża Kubiak – wspólnie wykonujemy pracę ceramiczną. Tym razem, przy fachowym wsparciu Pani Anny Kaczmarek-Okońskiej, tworzymy mozaikę. Grupa artystów realizujących projekt składa się z uczniów z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych oraz ich rodziców, a także osób wspierających szkołę w realizacji jej zadań. Podczas pracy zespołu jest mnóstwo zabawy i radości oraz okazji do nawiązania relacji między osobami z niepełnosprawnościami i pełnosprawnymi.

Wybór tematu kompozycji ceramicznej nie jest przypadkowy. Tworzenie mozaiki stwarza możliwość do rozmów na temat różnorodności ludzi – różnice są ważne i mają swoją rolę. W mozaice, tak jak w społeczności, każdy element jest inny i zarazem tak samo istotny do uzyskania dobrej całości.

Gotowa mozaika będzie zdobiła budynek naszej szkoły i stanie się pierwszą tego typu pracą artystyczną w naszym mieście.

SZKOŁA KOMPETENCJI WOLONTARIACKICH – CYKL WARSZTATÓW DLA WOLONTARIUSZY

Category : Bez kategorii · No Comments · by paź 21st, 2021

SZKOŁA KOMPETENCJI WOLONTARIACKICH – CYKL WARSZTATÓW DLA WOLONTARIUSZY

Zapraszamy wolontariuszy z Kwidzyna i okolic na cykl szkoleń rozwijających kompetencje wolontariackie.

Przygotowaliśmy dla Was unikatowy kurs 🔜 czeka na Was 6 godzin intensywnego szkolenia w zakresie pogłębiania kompetencji społecznych i obywatelskich, m.in. w zakresie komunikacji interpersonalnej, tolerancji wobec różnorodności w różnych wymiarach czy poszukiwania konsensusu pośród wielości poglądów 💪👌

W ramach “Szkoły kompetencji wolontariackich” odbędzie się cykl 3 warsztatów, które mają na celu rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich, przydatnych w działalności wolontariackiej i różnych aktywnościach społecznych.

Warsztaty poprowadzone zostaną przez doświadczonego działacza sektora pozarządowego i animatora społecznego Piotra Steca z Fundacji M.A.P.A. Obywatelska.

Link do zapisów: https://tiny.pl/9r2jp

Międzysektorowe Forum Biznesowo- Społeczne w Kwidzynie

Category : Bez kategorii · No Comments · by paź 21st, 2021

Fundacja M.A.P.A. Obywatelska razem z Nadwiślańskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Dzierzgoniu serdecznie zapraszają na Międzysektorowe Forum Biznesowo- Społeczne, które odbędzie się 28 października 2021r. w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo- Technologicznym.

Zapisy odbywają się poprzez wypełnienie formularza: formularz zgłoszeniowy

Program forum: http://nowes.pl/2021/10/15/1083/

Warsztaty kompetencji wolontariackich – zmiana terminu

Category : Bez kategorii · No Comments · by paź 13th, 2021
‼ Uwaga ‼ zmiana terminu ‼
 
Z przyczyn od nas niezależnych, pierwsze warsztaty kompetencji wolontariackich zostają przełożone na 26.10.2021 godz. 16:00-18:00.
Warsztaty ze względu na zainteresowanie wolontariuszy, odbędą się stacjonarnie w Fundacji M.A.P.A. Obywatelska.
 
Link do zapisów: https://tiny.pl/9r2jp
 

Warsztaty kompetencji wolontariackich

Category : Bez kategorii · No Comments · by paź 8th, 2021
Zapraszamy wszystkich wolontariuszy na warsztaty kompetencji wolontariackich. Pierwsze warsztaty w Fundacji M.A.P.A. Obywatelska odbędą się 13.10.2021 i będą on-line 🙃
 
Link do zapisów: https://tiny.pl/9r2jp
 
Szczegóły szkolenia dostępne są na stronie: https://wolontariatgdansk.pl/szkolenia-dla-wolontariuszy/

Nabór kandydatów na członków do komisji konkursowej

Category : Bez kategorii · No Comments · by paź 4th, 2021

Starostwo Powiatowe w Kwidzynie ogłosiło nabór kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego Powiatu Kwidzyńskiego w roku 2022 w zakresie prowadzenia punktów przeznaczonych na udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Szczegóły ogłoszenia tutaj.