Dyżur prawny

Category : Bez kategorii · No Comments · by Sty 28th, 2020

Zapraszamy mieszkańców z obszaru rewitalizacji do korzystania z bezpłatnych konsultacji prawnych

Dokładną lokalizację sprawdzą Państwo na stronie Miasta Kwidzyn w zakładce: Dla Mieszkańców – Rewitalizacja

Publikacja do pobrania: Razem i Partycypacyjnie

Wesołych Świąt :)

Category : Bez kategorii · No Comments · by Gru 20th, 2019

Szkolenie z nowych wzorów ofert, umów i sprawozdań

Category : Bez kategorii · No Comments · by Lis 19th, 2019

W imieniu Centrum Organizacji Pozarządowych, chcielibyśmy Państwa zaprosić na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 06/12/2019 o godz. 16:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych M.A.P.A. Obywatelska, ul. Odrowskiego 10 w Kwidzynie.

Szkolenie będzie dotyczyć nowych wzorów ofert, umów i sprawozdań dla organizacji pozarządowych, które obowiązują od 02/03/2019.

Bardzo ważnym jest, abyście Państwo wzięli udział w tym szkoleniu, ponieważ zmiana przepisów prawa i nowe wzory w stopniu znaczącym różnią się od poprzednich. Obowiązywać będą na wszystkich szczeblach samorządów (gmina/miasto, powiat, województwo).

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń zainteresowanych organizacji, podając w mailu imię i nazwisko, reprezentowaną organizację oraz dane kontaktowe do 04/12/2019 do godz. 12:00 (pierwszeństwo uczestnictwa dla osób, które wysłały zgłoszenia /liczba miejsc ograniczona).

Do zobaczenia

Zadanie pt. „NADWIŚLAŃSKI SEKTOR OBYWATELSKI – kompleksowy system wsparcia 3 sektora na obszarze subregionu nadwiślańskiego województwa pomorskiego” realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

II Spotkanie koalicji na rzecz wolontariatu

Category : Bez kategorii · No Comments · by Lis 19th, 2019

 

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli instytucji publicznych, liderów, aktywistów, koordynatorów wolontariatu, nauczycieli prowadzących szkolne koła wolontariatu oraz tych, którzy taki wolontariat chcą stworzyć na II spotkanie koalicji na rzecz wolontariatu, które odbędzie się dnia 26.11.2019 o godz. 16:00 w Fundacji M.A.P.A. Obywatelska, przy ul. Odrowskiego 10 w Kwidzynie. Spotkanie organizowane jest przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Osoby chętne do udziału w spotkaniu, prosimy o przesłanie mailowo: imienia, nazwiska, danych kontaktowych (nr telefonu oraz mail) oraz nazwy podmiotu.

Spotkanie koalicji na rzecz wolontariatu

Category : Bez kategorii · No Comments · by Paź 17th, 2019

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedstawicieli instytucji publicznych, liderów, aktywistów, koordynatorów wolontariatu, nauczycieli prowadzących szkolne koła wolontariatu oraz tych, którzy taki wolontariat chcą stworzyć na spotkanie koalicji na rzecz wolontariatu, które odbędzie się dnia 22.10.2019 o godz. 16:00 w Fundacji M.A.P.A. Obywatelska, przy ul. Odrowskiego 10 w Kwidzynie. Spotkanie organizowane jest przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Osoby chętne do udziału w spotkaniu, prosimy o przesłanie mailowo: imienia, nazwiska, danych kontaktowych (nr telefonu oraz mail) oraz nazwy podmiotu.

Szczegóły spotkania znajdą Państwo w załączonym zaproszeniu: Zaproszenie na spotkanie Koalicji

SPOKO – Społeczny Kosz

Category : Bez kategorii · No Comments · by Wrz 27th, 2019

SPOKO – Społeczny Kosz – Pierwszy tego typu projekt w Polsce

„SPOKO – Społeczny Kosz” to inicjatywa Fundacji Rozwoju Społecznej Odpowiedzialności HELISA. IDEĄ SPOKO jest łączenie ze sobą możliwości produkcyjnych organizacji pozarządowych (NGO) ze zidentyfikowanymi potrzebami BIZNESU. Start projektu to wyjście na rynek z ofertą zestawów prezentowych zawierających produkty wytwarzane przez NGO-sy.

ZESTAWY PREZENTOWE SPOKO stanowią alternatywę dla tradycyjnych koszy prezentowych. Dochód ze sprzedaży za pośrednictwem SPOKO FUNDUSZU będzie wpierał dalszy rozwój organizacji z sektora ekonomii społecznej. Operatorem projektu, który zadba o dostosowanie produktu do potrzeb biznesu, został doświadczony podmiot na rynku usług komercyjnych – Studio 102 z Gdyni, a wspiera go Pracownia MAMYWENE. MECENASAMI projektu są Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki.

Łączenie ze sobą organizacji z sektora ekonomii społecznej i biznesu to korespondencja możliwości jednej strony (NGO) i potrzeb drugiej (Biznes). W projekcie SPOKO uczestniczą osoby, które mają doświadczenie we współpracy zarówno z NGO-sami, jaki i BIZNESEM.
Dzięki temu w SPOKO będą mogły powstawać narzędzia wspierające rozwój organizacji z sektora ekonomii społecznej, a firmom dostarczały alternatyw dla rozwiązań, z których już dzisiaj korzystają.

Pierwszym tego typu rozwiązaniem są ZESTAWY PREZENTOWE zawierające regionalne produkty spożywcze i przedmioty codziennego użytku. Kryteria doboru produktów są proste. Po pierwsze powinny być społeczne, a więc wytwarzane przez organizacje pozarządowe, a po drugie regionalne. Staramy się, aby były jak najbardziej ekologiczne. Nadrzędnym kryterium doboru DOSTAWCÓW jest jakość, której oczekują firmy oraz gotowość do realizowania wymagań rynku, czyli zapewnienie ciągłości dostaw, terminowości realizacji i powtarzalność produktu.

Zespół SPOKO przez pół roku weryfikował kilkudziesięciu potencjalnych dostawców, którzy trafili do naszego Społecznego Kosza i ostatecznie wytypował początkową listę składającą się z 13 firm społecznych (fundacje i spółdzielnie socjalne), które będą pierwszymi beneficjentami projektu.

Firmy, które nie spełniły początkowych założeń będą również czerpały korzyści z inicjatywy SPOKO – Społeczny Kosz. Założeniem projektu jest łączenie i realizacja potrzeb obydwu stron. Dlatego też nieodłącznym elementem SPOKO jest utworzony FUNDUSZ, do którego trafiają wszystkie środki, które po odliczeniu kosztów prowadzenia projektu uda się zgromadzić. Działania jakie wykonujemy w ramach prowadzenia projektu SPOKO nie mają na celu osiągnięcia zysku, lecz zwiększanie możliwości i zakresu funkcjonowania przedsięwzięcia.

Każdy przedsiębiorca społeczny niezależnie od tego czy już jest naszym dostawcą może złożyć wniosek, ubiegając się o przyznanie wsparcia. Komisja składająca się z ekspertów, przeanalizuje nadesłane aplikacje i wybierze najlepiej spełniające warunki FUNDUSZU. Co ważne przyznane środki nie zostaną przekazane w formie gotówki, ale trafiają do przedsiębiorstw w postaci indywidualnie dobranych rozwiązań.
Naszym celem jest wspieranie rozwoju, np. zakup nowych maszyn, zaprojektowanie opakowań, sfinansowanie pobytu na targach tematycznych czy pomoc i wsparcie ekspertów. Każdy aplikujący ma możliwość otrzymania od nas profesjonalnej porady, która pozwoli mu podnieść efektywność pracy i zwiększyć możliwości biznesowe prowadzonej działalności.

Zestawy prezentowe SPOKO mają formę pudełek, których branding jest dostosowany do oczekiwań współczesnych firm. W przeciwieństwie do typowych gadżetów, upominków czy zestawów, pudełko SPOKO nie daje możliwości pełnej personalizacji. Klient będzie mógł umieścić logo swojej firmy jedynie na naklejce zlokalizowanej w konkretnym miejscu. Dlaczego? Zestawy SPOKO to coś więcej niż produkt. Wartością zestawu jest IDEA za nim stojąca i to ona jest atrakcyjna dla firm, które za pośrednictwem strony www.jestesmyspoko.pl kupią taki zestaw. Firmy obdarowując klienta lub partnera takim prezentem, komunikują swoje  wartości. Tym samym tworzymy gotowe rozwiązania dla firm, które mogą je włączyć do swojej strategii CSR i dołączyć do GRONA  FIRM SPOKO. Każdy zakup będzie uhonorowany Certyfikatem Jesteśmy SPOKO!

Filmik „SPOKO – Społeczny Kosz”

 

 

Internetowa Mapa EtnoKultura woj. pomorskiego

Category : Bez kategorii · No Comments · by Sie 22nd, 2019

Działacie w obszarze KULTURA? przeczytajcie koniecznie 😁

Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych podjęła się opracowania „Internetowej Mapy EtnoKultura woj. pomorskiego” 😍 Projekt skierowany jest do wszystkich powiatów i miejscowości do 50 tys. mieszkańców. 😀

Prosimy nadwiślańskie (powiat kwidzyński, sztumski, malborski, tczewski, starogardzki i nowodworski) organizacje pozarządowe, miejskie instytucje i firmy działające w obszarze kultura do uzupełnienia formularza on-line pn. „Informacje do informatora EtnoPomorze” w terminie do 30 września.

Udostępnione dane posłużą do stworzenia „Mapy”, która będzie stanowiła swego rodzaju źródło „sieciowania” wszystkich podmiotów działających w obszarze kultury w województwie, stanowiąc źródło wymiany informacji i nawiązywania kontaktów z nowymi partnerami. W zamyśle narzędzie ma być także innowacyjną platformą upowszechniania informacji o działalności podmiotów kulturalnych i promowania ich najcenniejszych cyklicznych wydarzeń.

Formularz

Wyniki konkursu Pozarządowy Surwiwal 2019

Category : Bez kategorii · No Comments · by Sie 21st, 2019

Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych ogłosiła wyniki konkursu: Pozarządowy Surwiwal 2019 – „JAK PRZETRWAĆ (I SIĘ ROZWIJAĆ) W POZARZĄDOWYM ŚWIECIE – SYSTEM WSPIERANIA 3 SEKTORA W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM PRZEZ POMORSKĄ SIEĆ COP.” Dofinansowanie przyznano dla 10 wniosków. Serdecznie gratulujemy wybranym organizacjom 🙂

Wyniki dostępne są na stronie Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych

Program grantowy „Pomocna Gałąź”

Category : Bez kategorii · No Comments · by Sie 10th, 2019

Zapraszamy wszystkie fundacje, stowarzyszenia działające na terenie powiatu kwidzyńskiego do udziału w programie grantowym „Pomocna Gałąź”, finansowanym przez International Paper – Kwidzyn sp. z o.o.

Program wspiera działania w trzech obszarach tematycznych:

  1. Piśmienność i czytelnictwo – programy rozwijające umiejętność czytania u dzieci, np. wspieranie sekcji czytelniczych w bibliotekach szkolnych i publicznych a także edukacja językowa.
  2. Niwelowanie barier w dostępie do korzystania z edukacji i rekreacji.
  3. Projekty zwiększające bezpieczeństwo społeczności lokalnej.

Fundusz zakłada rozdysponowanie 15 tys. złotych na najciekawsze projekty. Preferowane są projekty o dużym wymiarze lokalnym!!

 

Termin składania wniosków:

Aplikacja (wypełniony i podpisany wniosek w formacie PDF wraz z wymaganymi dokumentami) musi zostać dostarczona na adres e-mail ipk@ipaper.com najpóźniej do 30 września 2019 roku.

Do pobrania:

Pomocna Gałąź International Paper – Formularz Aplikacyjny IPK 2019 po zmianach

 

Szczegóły:

Pytania formalne: IP Kwidzyn sp. z o.o. – komunikacja.ipk@ipaper.com 

Pomoc przy wypełnianiu wniosku: Fundacja M.A.P.A. Obywatelska – stecpiotr.utn@gmail.com

 

          

Konkurs Pozarządowy Surwiwal 2019

Category : Bez kategorii · No Comments · by Lip 22nd, 2019

Ruszył Konkurs Pozarządowy Surwiwal 2019 – „JAK PRZETRWAĆ (I SIĘ ROZWIJAĆ) W POZARZĄDOWYM ŚWIECIE – SYSTEM WSPIERANIA 3 SEKTORA W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM PRZEZ POMORSKĄ SIEĆ COP.” W ramach konkursu można się ubiegać o dofinansowanie do 9 000 złotych

Nabór wniosków o dotacje trwa od 22 lipca do 13 sierpnia 2019 roku.

Szczegóły konkursu są dostępne na stronie: Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych